SZCZENIĘTA

UWAGA dla zainteresowanych szczeniętami


Związek Kynologiczny w Polsce - organizacja istniejąca od 1938 roku i jedyna zrzeszona w FCI - nie rejestruje metryk/rodowodów i nie odpowiada za rasowość szczeniąt z innych, ostatnio licznie powstających organizacji.
Ostrzegamy ewentualnych właścicieli i hodowców, że psy z rodowodami wystawianymi przez te organizacje nie mogą być pokazywane na wystawach ZKwP, a ich pochodzenie opierające się w większości jedynie na oświadczeniach właścicieli szczeniąt jest co najmniej kontrowersyjne.


                      UWAGA!!!  KOPIOWANE SZCZENIĘTA!!!


KOMUNIKAT ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZKwP

W związku z uchwaloną przez Sejm RP nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt(DZ.U.2011,nr 230,poz.1373), która w art.6, ust.2, pkt. 1 w sposób niebudzący wątpliwości zakazuje wykonywania zabiegów kopiowania uszu i ogonów, Zarząd Główny podjął następujące uchwały:

1.Wszystkie psy urodzone w Polsce po 01.01.2012r. muszą mieć pozostawione naturalne uszy i ogony. Uchwała ZG z dnia 29.10.2011.

2.Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu w dniu 16.09.2015 r. podjął uchwałę że od 1 stycznia 2016r.nie będą przyjmowane na wystawy psy urodzone w Polsce po 1 stycznia 2012 r. z kopiowanymi uszami i/lub ogonami.

Psy urodzone w krajach, w których obowiązuje zakaz cięcia muszą mieć uszy i/lub ogony pozostawione naturalne jako warunek przyjęcia na wystawę i poddania ocenie w ringu.

Psy urodzone w krajach, w których nie obowiązuje zakaz cięcia będą przyjmowane na wystawy z uszami i /lub ogonami ciętymi i naturalnymi.

Przy przyjmowaniu zgłoszeń na wystawy w Polsce psów urodzonych za granicą z ciętymi uszami i/lub ogonami, decyduje aktualny stan prawny w danym kraju dotyczący zakazu cięcia uszu i ogonów, a nie data urodzenia psa.
♥ ♥ ♥ Suczki (Females) ♥ ♥ ♥ 

                                                                                    

 

                                                                                                                

 

                                                                                  

 

                                                                                


♥ ♥ ♥ Pieski (Males) ♥ ♥ ♥